Загальна інформація про акредитацію освітніх програм
Акредитації освітніх програм в КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснюються Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. За результатами успішної акредитації освітні програма отримує відповідний сертифікат терміном на 5 років, який дає можливість здійснювати набір на навчання, в тому числі іноземних громадян, та видавати випускникам ДИПЛОМ ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКА.
Станом на 30 червня 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського АКРЕДИТОВАНО за повною процедурою 230 освітніх програм, 13 з яких з визначенням «ЗРАЗКОВА».
Відділ акредитації та ліцензування
Відділ акредитації та ліцензування відповідає за організаційне та методичне супроводження процедур акредитації освітніх програм університету, які здійснюються як Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, так і міжнародними агенціями. Також відділ займається розподілом ліцензованого обсягу на підготовку фахівців за трьома рівнями вищої освіти, а також здійснює супроводження процедур електронного ліцензування.
Основні нормативні документи
Ліцензія на провадження освітньої діяльності
2023-2024 навчальний рік
Наказ №НОД/304/24 від 25.04.2024 «Про внесення змін до наказу №НОН/110/24 від 19.02.2024 «Про розподіл ліцензованих обсягів на підготовку здобувачів за рівнями вищої освіти в КПІ ім. Ігоря Сікорського та закріплення їх за освітніми програмами»
2024-2025 навчальний рік
Інформаційно-комунікаційне середовище для гарантів освітніх програм
Для забезпечення якісної підготовки до акредитацій освітніх програм та їх постакредитаційного моніторингу в університеті впроваджено систему електронного документообігу для гарантів освітніх програм, яка включає
- Електронне сховище для матеріалів акредитаційної справи (надається кожному гаранту окремо)
- Чат для гарантів освітніх програм (доступний за запрошенням)
- Онлайн-графік допуску до акредитації освітніх програм
- Методичні матеріали та приклади (надається кожному гаранту окремо)
- Стан постакредитаційного моніторингу освітніх програм
- Рекомендації загальноуніверситетськім підрозділам (до 2024 року)
- Онлайн-таблиця моніторингу рекомендацій ЕГ/ГЕР
Інформація про хід акредитаційних експертиз (відомості самооцінювання, накази про призначення експертних груп, посилання на відкриті зустрічі, звіти експертних груп, висновки галузевих експертних рад та відповідні рішення Національного агентства) знаходяться у відповідній онлайн-таблиці.
Перелік сертифікатів про акредитацію освітніх програм та орієнтовний план їх акредитацій до 2030 року доступний за посиланням.
Міжнародні акредитації освітніх програм
Університет також проводить активну роботу у напрямі міжнародної акредитації освітніх програм міжнародними агенціями, в тому числі Румунським агентством із забезпечення якості вищої освіти (Romanian Agency for Quality Assurance in Higher Education, ARACIS) та Міжнародним французьким агентством (Commission des Titres d’Ingénieur, агнл. – Engineering Qualifications Commission, CTI), які є Асоційованими членами Європейської мережі агентств з акредитації інженерної освіти (European Network for Accreditation of Engineering Education, ENAEE).
Детальніше про переваги міжнародної акредитації.
Перелік освітніх програм (ОП), які пройшли акредитації міжнародними агенціями та мають міжнародне визнання інженерної підготовки у вигляді присудження EUR-ACE® Label:
- ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти «Динаміка і міцність машин» (спеціальність 131 «Прикладна механіка», НН ММІ);
- ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти «Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації» (спеціальність 171 «Електроніка», ФЕЛ);
- ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти «Електронні системи мультимедіа та засоби Інтернету речей» (спеціальність 171 «Електроніка», ФЕЛ).
- ОП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Автоматизовані та роботизовані механічні системи» (спеціальність 131 «Прикладна механіка», НН ММІ);
- ОП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Електронні компоненти та системи» (спеціальність 171 «Електроніка», ФЕЛ);
- ОП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Системи керування літальними апаратами та комплексами» (спеціальність 173 «Авіоніка», НН ІАТ).